KÖKLERİMİZ

Annesi aracılığıyla Aromaterapi ile tanışan Robert Tisserand’ın bu alanla ilgili tutkusu günümüze kadar devam etmiştir.

Robert, esansiyel yağların faydalarını çevresinde ki insanlar ile paylaşmaya  17 yaşında başlamıştı.  Hayali, esansiyel yağların ve esansiyel yağlar ile  hazırlanan ürünlerin herkesin evine girmesiydi ancak o zamanlar böyle bir şeyin eşi benzeri yoktu.

Esansiyel yağların faydaları üzerine, yıllarca süren eğitim, araştırma ve çalışmalarından sonra Robert, 1974 yılında Güney Londra’da bir evin odasında şu an ki  www.tisserand.com Tisserand Aromatherapy’nin  öncü şirketi olan Aromatic Oil Company’ı kurdu.

Yazması sekiz yılını alan ilk kitabı olan Aromaterapi Sanatı (The Art of Aromatherapy) 1977 yayımlandı ve şu an dünya genelinde 12 dilde çevrilmiştir. Robert  kitabında doğadan, yaşam enerjisinden, gezegenlerden ve elementlerden bahsetmektedir. Kitabı tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştır.

Robert, 1988 yılında Tisserand Enstütiyi kurdu ( www.tisserandinstitute.org ) ve Aromaterapi alanında yeni standartlar belirledi halen Arometarapi  alanında bir çok otorite tarafından dünyanın en prestijli enstitüsü olarak gösterilmektedir.

Aynı yıllarda 12 yıl  yayın hayatı sürecek olan ve tüm dünyada yayınlanan  The International Journal of Aromatherapy isimli dergiyi kurdu ve editörlüğünü yaptı.

1995 yılında yayımlanan  780 sayfalık  Essantial Oil Safety isimli kitabı şu an halen dünyada ki saygın akademisyenler, doktorlar ve kimyagerler tarafından  Aromaterapi  Tedavileri ve Bitkisel Yağlar  konusunda en önemli kaynak olarak gösterilmektedir.

Robert Tisserand,  Klinik Uygulamada Tamamlayıcı Tedaviler Uluslararası Danışma Kurulu ve Doğal Perfumers Guild üyesidir.  Aromaterapi alanında ve Esansiyel yağlar hakkında ki öncü çalışmaları sebebi ile, Uluslararası Aromaterapistler Federasyonu (IFA) ve  Uluslararası Profesyonel Aromaterapistler Federasyonu (IFPA) tarafından Ömür boyu onursal üyeliğe layık görüldü ve 2007 yılında Uluslararası Aromaterapistler Birliği (AIA) tarafından Ömür Boyu başarı ödülü almış olup ve halen (AIA) Araştırma komitesi üyesidir.

Robert, Uçucu yağlar ve bitkiler ile ilgili,  bağışıklık sistemi fonksiyonlarının güçlendirilmesi ve doğal tedavi süreçlerinin insan vücuduna faydası gibi; Doğu ve Batı tıbbında ki bitkisel ve doğal tedavi gelenekleri temelli araştırmalarını bütüncül ilkeleri ve bilimsel verileri ile entegre edebilmek için  dünyada ki bir çok doktor, farmokolog, herbalist, kimyager ve üniversite ile beraber çalışmaya ve işbirliği yapmaya devam etmektedir.

Robert, Aromaterapide dünyanın önde gelen saygın uzmanlarından biri olup, Aromaterapi konusunda yapılan tüm araştırma ve gelişmeleri takip ederek Aromaterapi’nin bilimsel dünyada gelişimi ile ilgili nabzını tutmaya devam etmektedir.

TISSERAND AROMATHERAPY GÜNÜMÜZDE  

1974 yılından beri % 100 doğal ve saf  Esansiyel Yağların tedariki ve üretimi alanında uzman olan şirketimiz bugün;

Merkezi Batı Sussex’ de bulunan fabrika ve ofislerimizde, en iyi kalitede, en saf Esansiyel Yağları kaynağından temin eden ve üreten; İngiltere merkezli uzmanlardan oluşan eşsiz bir ekip ile çalışmaya devam etmektedir.

South Downs Ulusal Park’ın eteklerinde amacımız, herkesin sağlığını, yaşam kalitesi ve yaşam tarzını Aromaterapi sanatı ile geliştirmeye yardımcı olmaktır.

 

FELSEFEMİZ

Felsefemiz bugün 1974’teki kadar basit…

  • En iyi  % 100 Doğal ve  Saf Esansiyel Yağları kaliteden ödün vermeden insanlara  ulaştırmak için çok çalışmak.
  • Güvenebileceğiniz ürünler oluşturmak için tüm tecrübemizi ve bilgimizi  uzmanlığımız ile harmanlayarak ile paylaşmak.
  • Sağlıklı yaşama ve güzelliğe bütünsel bir yaklaşım sağlayan ve gündelik hayatta her an kullanılması mümkün yenilikçi ürünler sunmak.
  • Aromaterapiyi modernize etmek, yaşam kalitesini yükseltmek ve  sağlıklı yaşam tarzlarını geliştirmesine yardımcı olmak amacı ile aromaterapiyi  herkese erişilebilir kılmaya çalışmak.
  • En iyi ve kaliteli %100 Doğal Esansiyel Yağlar ile Aromaterapinin faydalarını keşfetmek için  bilgimize güvenin ..