tisserand-aromaterapi-karisimlari-esansiyel-yaglar

ESANSİYEL YAĞLAR VE SAKİNLEŞTİRİCİ AROMATERAPİ KARIŞIMLARI

Esansiyel Yağlar ve Sakinleştirici Aromaterapi Karışımları hakkında bahsedilen temel durum;  Jojoba veya Tatlı Badem yağı gibi  baz/bitkisel yağlara bir kaç farklı Esansiyel Yağın eklenmesi ile oluşturulan Aromaterapi Harmanları veya Esansiyel yağların  teröpatik etkilerinin ve faydalarının sağlığınıza yardımcı olmak amacı ile harmanlanarak kullanılmasıdır.

Esansiyel Yağların teröpatik etkileri, insan sağlığına faydaları ve birbirlerini nasıl tamamladıkları da göz önünde bulundurularak bir harman için en fazla 3 Esansiyel Yağ kullanılması idealdir.

Bu miktar dünyada ki bir çok profesyonel aromaterapist tarafından ,  her bir esansiyel yağın kendine has etkisi ve sinerjisini ortaya çıkarabilmek için kullanılması en uygun miktar olduğu kabul edilmektedir.

Herhangi bir aromaterapi karışımı oluşturmadan önce, istediğiniz ruh halini ve modu dikkate almanız önemlidir.

Yaptığınız bir iş için dikkatinizi toplamak , huzurlu, rahat veya dinamik hissetmek isteyebilirsiniz. İstediğiniz etkiyi tanımak, karışımınız için doğru yağları seçmenize yardımcı olacaktır.

Esansiyel yağların kombinasyonu da iyi bir aromaterapi karışımı için çok önemlidir. Seçtiğiniz her bir yağın kokusunu iyi alın ve bir araya getirmeden önce bu yağların kokusunu sevdiğinizden emin olun. Sevdiğiniz bir koku yada oluşturduğunuz aromatik harmanın kokusu nihayetinde zihniniz üzerinde çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

Aromaterapinin vücudumuz ve beynimiz üzerinde ki faydaları ve yararları üzerine dünyada  bir çok araştırma yapılmakta ve binlerce bilimsel makale yayımlanmaktadır.

Ancak genel ve bütünsel sonuca baktığımızda kokulara duyduğumuz his anılarımızla o kadar içten bağlantılıdır ki, sevmediğiniz yada hoşunaza gitmeyen bir kokuyu kokladığınız da bu durum istediğiniz ruh halinden uzaklaşmanıza
veya umduğunuz sakin ve huzurlu etkiye kavuşmanızı sağlamayacaktır.!

STRESS KARŞITI & SAKİNLEŞTİRİCİ KARIŞIMLAR

Yaşadığımız modern dünyada, insanlar yaşadıkları depresyon veya bazı kötü deneyimler nedeniyle yada  iş hayatı  ve günlük yaşamın yarattığı baskı dolayısı ile  stresle başa çıkmaya yardımcı olacak çözümler aramaktadırlar.

Esansiyel yağlar, stresi yönetmek ve zihinsel sağlığımızı dengeli tutmak için mükemmel bir araçtır.

Kendinizi  sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kaç Aromaterapi karışımını aşağıda  sizler ile paylaştık. Ancak bu karışımların sizin için ideal olduğunu düşünmüyor yada aromatik kokularının hoşunuza gitmeyeceği hissine kapılıyorsanız.

Aromaterapi’nin eğlenceli tarafını ve esansiyel yağların muhteşem kokuları ile faydalarını deneyerek keşfedebilirsiniz ..

Topikal uygulamalar için 10 ml taşıyıcı yağa 5 damla esansiyel yağ veya tüm vücut için kullanılacak bir harman  için 20 ml taşıyıcı yağa en fazla 10 damla esansiyle yağ ekleyin.

Herhangi bir uygulamada 10 damladan  fazla esansiyel yağ  kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Aromaterapiye yeni ilgi gösteren biri iseniz veya Esansiyel Yağların kullanımı hakkında fazla bir bilginiz yok ise lütfen internet sitemiz de sizler için hazırladığımız  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde ki uyarıları okumanızı tavsiye ederiz ayrıca tereddüt ettiğiniz veya cevabını bulamadığınız sorular için de mail adresimiz üzerinden sorabilirsiniz.

STRESS İLE BAŞA ÇIKMANIZA YARDIMCI – RAHATLATICI KARIŞIM

Göğsünüzün üstüne , boyun ve omuzlarınıza nazikçe masaj yaparak kullanabilirsiniz.

10 ml     Baz/Bitkisel Yağ  (1 Çorba Kaşığı )

1 damla  Neroli (Portakal Çiçeği) Yağı

2 damla Bergamut Yağı

2 damla Frankincense Yağı

 

HUZUR VE DİNGİNLİK HİSSİ -İYİ BİR GECE UYKUSUNA YARDIMCI

Göğsünüzün üstüne , boyun ve omuzlarınıza nazikçe masaj yaparak kullanabilirsiniz.

10 ml     Baz/Bitkisel Yağ  (1 Çorba Kaşığı )

2 damla Lavanta Yağı

2 damla Mandarin Yağı

1 damla Blue Chamomile (Papatya) Yağı

Yorum yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.