aromaterapi-ve-muhtesem-etkileri-tisserand-aromatherapy

AROMATERAPİ VE MUHTEŞEM ETKİLERİ

Aromaterapi ve Muhteşem Etkileri sizleri bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacak etkilerle tanıştıracak.

Küçük adımlar ile sevdiğiniz bir yolda  yürürken her adımınız da  taze bir bahar çoşkusu hissettiniz mi ?

Ya da Lavanta kokusunun her tarafı kapladığı bir spa yada banyoya doğru yürüdüğünüzde neden omuzlarınızın düştüğünü ve içgüdüsel olarak rahatladığını merak ettiniz mi?  İşte yaşadığınız bu his, Aromaterapi’nin muhteşem etkileri !!

Aromaterapi ve Muhteşem Etkileri, iç huzurunuzu arttırmaya , zihninizi ve vücudunuzu dengelemeye yardımcı olmak için aromatik bitkilerde bulunan doğal yağların ve doğal kokuların fiziksel faydalarından yararlanan bütünsel bir tedavidir.

Modern yaşamlar giderek stresli hale geldikçe, doğal ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak hiç bu kadar popüler olmamıştı.
Aromaterapi hem duygusal hem de fiziksel olarak sizi iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olan basit ve kullanımı kolay bir terapidir.

Antik çağlardan beri neredeyse tüm medeniyetler, tedavi edici güçleri, zihin ve vücut üzerinde ki  rahatlatıcı, canlandırıcı etkileri için kokulu bitki özlerinden faydalanmışlardır. Aromaterapi’nin iyileştirici ve tedavi edici yönü binlerce yıldır bilinmektedir.

Tisserand Aromatherapy, modern günlük yaşam tarzlarımızda ve rutinlerimiz de kolayca kullanabilmek için binlerce yıldır bilinen ve kullanılan bu metodu doğal, etkili ve gündelik hayatımız da kolayca uygulayabilmek için  yenilikçi yaklaşımı, deneyimi, bilgi ve uzmanlığı ile yeniden yorumlamıştır.

Aromaterapi’nin en güzel tarafı, evde, iş yerinde veya seyahat ederken faydalarını her  an ve her yerde yaşayabilmeniz.

Koku duyumuz, düşünce ve duygular gibi temel içgüdülerimiz tarafından yönetilen beynimizin en derin bölümleriyle bağlantılıdır. Fiziksel olarak, uçucu yağlar, kas ağrılarını hafifletmeye, kan dolaşımını arttırmaya  ve üst solunum yolları tıkanıklıklarının tedavisine yardımcı olabilir.

Uçucu yağların farklı özelliklerini keşfederek, kendiniz için inhalasyon, masaj yağları ve banyo yağları gibi  basit karışımlar oluşturabilir ve aromaterapi’nin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Aromaterapi ve Muhteşem Etkileri olarak, İşte bitkisel yağların psikolojik ve duygusal açıdan kullanımının karmaşıklığı ve zorluğu burada yatmaktadır.  aynı kokuya maruz kalan kişilerin bireysel tepkileri, koku-duygu reflekslerine yansıması ve hem de doğuştan sahip olunan eğilimler nedeni ile farklılık gösterecektir.

Ancak, Aromaterapist psikolojik tepkilerin, fizyolojik olanlar gibi genellikle birbirinden küçük nüanslarla sadece bazı durumlarda kökten farklılıklarla ayrılacağını bilir. Bu sebeple, pratikte bitkisel yağları tedavisinde kullanan terapistin belli bir rahatsızlık için belli bir tedavi yöntemini benimsemesi yerine, her bireyin özgün psikolojik ve fizyolojik farklılığının bilincinde olmasını gerektirir.

Belli ruhsal durumları etkileyen bitkisel yağlar için basit ve genel kurallar yoktur. Bu kişiye bağlı olarak farklı etkilerin gözlenebileceği gerçeğini öne çıkarmaktadır.

Her ne kadar, bitkisel yağların fizyolojik etkilerinin belirlenmesi zor da olsa, fiziksel problemleri gidermede psikolojinin etkisi gözden kaçırılmamalıdır. Olumlu ya da olumsuz ruhsal durumların kişilere etkisi, bu yazının konusu olmamakla birlikte, diğer alternatif terapilerin aksine ruhsal durumun çok nadir olarak fiziksel bir sorunun tek kaynağı olduğunu düşünülmektedir. Yine de olumsuz ruhsal durumun iyileşmeyi yavaşlatabileceği, olumlu bir ruh halinin de iyileşmeye önemli faydaları olduğuna inanılmaktadır. Aromaterapist doğru kullanılan bitkisel yağların ruhsal etkilerini, bitkisel yağların masaj yolu ile sağlanan fiziksel etkileri ile birleştirerek güçlü bir tedavi oluşturabilir.

ŞİMDİ KENDİ KARIŞIMINIZI YARATIN VE AROMATERAPİ’NİN MUHTEŞEM GÜZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN.!!

Yorum yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.